Pravidlá fóra (13.3.2010) - čítajte pozorne, prosím !!!

Informácie a pravidlá - také malé povinné čítanie.
Information and rules - a small mandatory reading.
Napísať odpoveď
supervisor
Administrátor stránky
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 13 Mar 2010, 15:13

Pravidlá fóra (13.3.2010) - čítajte pozorne, prosím !!!

Príspevok od používateľa supervisor »

V prípade dodržiavania nižšie uvedených Pravidiel nášho fóra, správcovia tejto stránky nebudú cenzúrovať a ani nijako inak obmädzovať Vaše príspevky.

Tieto Pravidlá platia od 13.3.2010 do odvolania alebo pokiaľ nebude uverejnená novšia verzia Pravidiel.

Pravidlo č.1:
Každý člen je povinný sledovať a brať na vedomie správy v sekcii !!! INFORMÁCIE !!!

Pravidlo č.2:
Členstvo na tomto fórume je pre všetkých bez rozdielu bezplatné. Akékoľvek pripomienky či námietky na členstvo alebo pravidlá fórumu budú ignorované. Členstvo nie je vynútiteľné. Pri porušení pravidiel bude užívateľ uväznený, pri opakovanom porušení bude vylúčený (ban).

Pravidlo č.3:
Zakazuje sa vytváranie a používanie viacerých účtov na fóre (napríklad v prípade väznenia).

Pravidlo č.4:
Vždy vkladajte príspevky do správnych kategórií. Pokiaľ z obsahu príspevku vyplynie že patrí do inej kategórie, môže byť bez upozornenia presunutý. Ak sa situácia bude opakovať, moderátor môže takýto príspevok odstrániť.

Pravidlo č.5:
Užívateľ je vždy zodpovedný za svoje príspevky. Pri porušení týchto pravidiel môžu byť príspevky upravené, presunuté alebo odstránené moderátorom alebo administrátorom.

Pravidlo č.6:
Nepoužívajte v názvoch tém veľké písmená a zadávajte normálne a vecné názvy tém. Témy s nič nehovoriacim nadpisom budú bez upozornenia odstránené.

Pravidlo č.7:
Je zakázané prispevať prázdnymi príspevkami bez vecného obsahu (napr. smajlíky, ...). Takéto príspevky budú odstránené a užívateľ dôrazne upozornený. V prípade opakovania bude užívateľ potrestaný. Tiež sa pokúste obmedziť počet smajlíkov v príspevkoch.

Pravidlo č.8:
O zamykaní a mazaní tém rozhodujú moderátori. Nepíšte zbytočne do témy, že túto témy by ste zamkli. Nechajte to na posúdenie moderátora.

Pravidlo č.9:
Ak chcete položiť otázku, prejdite si najskôr fóra alebo použite vyhľadávanie. Tiež skúste využiť GOOGLE[url], alebo iný vyhľadávač. Pokiaľ naozaj nič nenájdete a chcete založiť novú tému, zadajte vhodný nadpis príspevku a v texte stručne opíšte svoj problém. Píšte hlavne spisovne (napr. nepoužívajte X miesto CH, W miesto V..., dávajte pozor na y/i, rozlišujte veľké a malé písmená, obrázky vkladajte do prílohy a hlavne používajte interpunkčné znamienka...).

Pravidlo č.10:
Zakazuje sa zakladať témy z dôvodu "naháňania" refferalov.

Pravidlo č.11:
Obrázky k príspevkom musia byť vložené ako príloha.

Pravidlo č.12:
Zakazuje sa oplácanie karmy, vzájomné zvyšovanie/znižovanie karmy, umelé zvyšovanie/znižovanie cez nové účty, používanie vulgarizmov a urážiek.

Pravidlo č.13:
Zakazuje sa zakladanie tém s akoukoľvek sexuálnou tématikou.

Pravidlo č.14:
Zakazuje sa používanie vtipov a príspevkov s tématikou postihnutia, sexuálnej orientácie, náboženstva alebo rasovej diskriminácie. Zakazuje sa písanie komentárov ku vtipom.

Pravidlo č.15:
Zakazuje sa prispievanie odkazov na stránky s nelegálnym obsahom (warezom), porno stránky a stránky za úmyslom reklamy.

Pravidlo č.16:
Zakazuje sa používať podpis/avatar s vlastným rankom, reklamným, rasistickým alebo sexuálnym motívom, taktiež avatar urážajúci nejakého užívateľa. Ak bol Váš avatar upravený alebo vymazaný, tak je to na základe porušenia niektorého pravidla.

Pravidlo č.17:
Urážky, osočovanie, rasistické a vulgárne vyjadrovanie, ďalej hanobenie národa, rasy alebo etnickej skupiny a akákoľvek národná, rasová alebo náboženská nenávisť, ktorá predstavuje podnecovanie k diskriminácii, nepriateľstvu alebo násiliu, musí byť zakázaná zákonom a bude znamenať vylúčenie z fóra (ban). Obchádzanie cenzúry vulgarizmov je považované za porušenie pravidiel.

Pravidlo č.18:
Zákaz rozširovania/nabádania na rozširovanie alebo nelegálne používanie software/warezu.

Pravidlo č.19:
Zákaz ponúkania prístupu na FTP, HTTP, private huby... za finančnú odmenu.

Pravidlo č.20:
Zákaz predaja/výmeny médii a hardware (CD/DVD/HDD/Flash karty...) s nelegálnym obsahom.

Pravidlo č.21:
Zakazuje sa pridávanie inštalačných čísel (serial number) k programom, hrám...

Pravidlo č.22:
Zakazuje sa pridávanie príloh k príspevkom - ako sú cracky, patche, keygeny, aktivačné patche, hudobné súbory a iný nelegálny materiál. Takisto je zakázané uvádzať v príspevkoch odkazy na takéto súbory.

Pravidlo č.23:
Nepridávajte linky na ed2k, magnety pre DC++ a priame odkazy na torrent.

Pravidlo č.24:
Obviňovanie administrátorov, moderátorov alebo normálnych užívateľov bez dôkazov bude znamenať vylúčenie z fóra (ban).

Pravidlo č.25:
Výhrady na prácu administrátorov alebo moderátorov budú ignorované. Ak sa Vám nepáči, nájdite si iné fórum.

Pravidlo č.26:
Nežiadajte a neotravujte administrátorov alebo moderátorov s tým, že chcete moderovať fórum.

Pravidlo č.27:
Neotravujte prosím administrátorov, moderátorov alebo iných užívateľov zbytočnými súkromnými správami, mailami prípadne správami na instant messengre (ICQ, MSN, Yahoo...). Ak hľadáte linku, napíšte to do sekcie Hľadám. Ak potrebujete pomôcť, píšte do sekcie Pomoc.

Pravidlo č.28:
Nežiadajte o vyslobodenie z väzenia alebo zrušenie banu (obnovu starého konta). Väzenie je na základe porušenia niektorého pravidla. Vylúčenie z fóra (ban) je za opakované porušenie, prípadne za hrubé porušenie pravidiel.

Pravidlo č.29:
Neotravujte administrátorov a moderátorov ohľadom pomoci s phpBB fórom. Nebudeme Vám posielať preklady, návody... Ak máte záujem, navštívte oficiálne fórum na [url=http://www.phpbb.com]phpbb.com
, slovenské fórum phpbb.sk alebo české fórum phpbbcz.com.

Dĺžky uväznenia:
1. menšie priestupky: 1 deň
2. vulgarizmy: 2 dni
3. nerešpektovanie upozornenia administrátora/moderátora: 3 dni
4. spammovanie: 3 dni až trvale
5. reklama, warez: 7 dní, prípadne trvale
Správcovia fóra nie sú povinní nikomu odôvodniť uväznenia.

Pri porušení niektorého pravidla bude užívateľ uväznený, pri opakovanom porušení bude podmienečne vylúčený - zablokuje sa konto a IP adresa.

Majiteľ, autor, administrátor/moderátor a prevádzkovateľ tejto stránky nezodpovedá za uvedený obsah (ani za obsah príspevkov). Za príspevok (a aj prílohu) je zodpovedný užívateľ, ktorý daný príspevok poslal.

Napísať odpoveď